Basında KAMER

Kategoriler

Basında KAMER

Feminizm Nedir Aslında

Bu yazıyı yorucu bir yılın ardından grupça yaptığımız bir haftalık tatil sırasında yazdık. Aslında tatil dediğimiz bir çeşit kamptı.


KADER ve KAMER den Demokratik Açılım için öneriler

KA.DERden Aydın, Kadınları güçlendirmeden demokratik açılım imkansız KAMERden Akkoç, Aile içi şiddet ve bütün şiddet türleri birbirleriyle bağlantılı. Şiddet ve demokratikleşme ise yan yana duramaz diyor.


KAMERden Başbakana Açık Mektup

En büyük sıkıntımız yetki ve sorumluluk sahibi insanların cinsiyet eşitliği konusundaki geleneksel zihniyetleridir. Yıllardır hiç durmadan çalışarak araladığımız kapılar yeniden kapanmaya başladı diye seslendi.


Annelerin de şefkate ihtiyacı var

Ana oğulun kaldığı evde şimdilik yemekleri makarna, tek eğlenceleri bir kasetçalar ama yüzleri gülüyor.


Her dört evden birinde ensest ilişki yaşanıyor

Kürt Kadın Kongresi nde cinsel istismarlarla ilgili çarpıcı açıklamalar KAMER Başkanı Akkoç Doğu ve Güneydoğu Anadolu da her dört evden birinde kızlar ensest cinsel istismara maruz kaldığını söyledi.


Kadınlar artık şiddeti biliyor ve reddediyor

Kadınlar şiddetin farkında ve şikayet ediyor, erkekler de çalışmalara destek oluyor. Kurum içi eğitimler işe yarıyor, polisten Erkektir vurur sözleri pek duyulmuyor. Başbakanlık şiddet genelgesi faydalı ancak ihmali de yaptırıma bağlanmalı.


Barışın dili yürekten gelir

Önce bu şiddet dili bozulmalı. Önyargıları bir tarafa bırakıp kalbimizden gelen sesi dinlememiz gerekiyor. Ezber bozan dil, İçişleri Bakanı Atalayın diliydi. Başbakan Erdoğanın da dili bir süre bu şekildeydi.


Kadının 23 ilde KAMERi var

KAMER 23 ilde 1500 kadına ulaştı. 200 kadının grup çalışmasına katıldığı Elazığda ağırlıklı talep psikolojik destek. Elazığın KAMER sorumlusu Serpil Kaçar çevre illerde de mücadeleye katılıyor.


Bu Sese Kulak Verin

Bu Sese Kulak Verin Radikal Gazetesi 03.10.2009 Hakkaride Kürt Kadın Kongresinde konuşan KAMER Başkanı Nebahat Akkoç Her dört evden birinde ensest ilişki ve cinsel istismar yaşanıyor.